İlaç ve Medikal Endüstrisinin Değerli Üyeleri,

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTDER) kurulduğu 1939 yılından dünya çapında bilim adamları yetişmesine öncülük etmiş aynı zamanda ülkemizde Ortopedi ve Travmatoloji alanında önemli katkılar sağlamıştır. Derneğimiz bünyesinde bulundurduğu 1400 üyesi ile Türk Ortopedi ve Travmatoloji camiasında önemli bir kilit taşı  konumundadır.

Türk Ortopedi ve Travmatolojisinin öncüleri olan Akif Şakir Şakar ve Derviş Manizade hocalarımızın adı ile yapılmakta olan bilimsel toplantılarımız, 2011 yılından beri Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması adı ile Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTDER) çatısı altında gerçekleşmektedir. Derneğimiz, çalışmalarını asistan ve uzman doktor eğitimi dışında bilimsel alanlarda da sürdürmektedir. Bünyesinde bulundurduğu ve SCI Expanded kapsamında olan Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica Dergisi Türk Ortopedisi’nin dünyaya açılan önemli bir penceresidir.

2018 yılında yedincisini düzenleyeceğimiz Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması’nda sadece doktorlarımızı değil aynı zamanda bize her zaman destek veren ve olmaz ise olmazımız siz endüstrimizin değerli üyelerini de aramızda görmek istiyoruz.

Derneğimiz tarafından düzenlenecek ve Ortopedi ve Travmatolojide ‘Güncel yaklaşımları’ irdeleyecek olan 7. Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması’na TOTDER yönetim kurulu ve Kongre düzenleme kurulu adına hepinizi davet ediyoruz.  Buluşmamızda Türk Ortopedi ve Travmatoloji camiasına ilaç ve medikal endüstrisinin güncel teknolojik gelişmelerini yakından tanıtma imkanı bulabileceğinizi ve paylaşımcı bir iletişim ortamı oluşturabileceğinizi düşünüyoruz.

Derneğimiz ile Türk Ortopedi ve Travmatoloji camiasına  olan katkılarınız için teşekkür ederiz.

 

İrfan Esenkaya                                                                                             Mehmet Demirhan

Kongre Başkanı                                                                                           TOTDER Yönetim Kurulu Başkanı