Değerli Meslektaşlarımız,

2011 yılından itibaren düzenlenmekte olan ve 2018 de  WOW Hotel’de  yapılması planlanan 7. Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması’nın  düzenleme kurulu olarak, sizlere üst düzey ve kaliteli bir kongre düzenleme amacıyla, heyecan ve özveri içerisinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Camiamızda birliktelik ve katkı  sağlamak adına, düzenleme ve bilimsel kurullarımıza  derneğimiz aktif üyeleri olan Marmara Bölgesi üniversite ve eğitim araştırma hastahanelerinden  olabildiğince katılımcı almaya gayret gösterdik.

Bildiğiniz gibi ülkemiz ve sağlık sektörü son yıllarda yaşanan olağan üstü durumlar nedeni ile oldukça zorlu günler geçirmektedir. Bu zorluklara rağmen TOTDER olarak yaptığımız eğitim toplantılarını ve faliyetleri sürdürebilme gayreti içindeyiz.  Özellikle sorumluluğumuzda yayımlanmaya devam eden ve Türkiye’de ve dünyada ortopedinin saygın dergileri arasında yer alan ACTA Orthopaedica et Traumatologica Turcica Dergisi’nin devamı ve daha iyi yerlere gelebilmesi için görevli olduğumuzun farkındayız.

Bu sene buluşmamızın ana teması “ortopedide güncel yaklaşımlar” olarak belirlenmiştir. Buradaki amacımız ortopedi uzman hekim ve asistanlarının günlük pratikte en çok rastladıkları sorunları, hastalıkları bilimsel olarak değerlendirmek ve bu konulardaki son ve geçerli uygulamaları tartışmaktır. Uzman ve asistanlarımıza katkıda bulunmak ve onların mesleki vizyon ve misyonlarını geliştirmek için, öncelikle Marmara Bölgesi ve tüm ülke sathından değerli katılımcılar ve yurt dışından alanlarında söz sahibi olan davetli konuşmacılarla doyurucu bir toplantı yapmayı planlamaktayız. Buluşmamızda Türk Ortopedi ve Travmatolojisine büyük katkıları olan Akif Şakir Şakar ve Derviş Manizade hocalarımızı hatırlamak ve genç meslektaşlarımıza  tanıtmakta önemli görevlerimizdendir. Bu değerli hocalarımız adını taşıyan ve prestiji yüksek ödüller sahiplerini bulacaktır. Buluşmamız süresince yaşadıkları ekonomik sıkıntılara rağmen bizleri yanlız bırakmayan, ilaç ve medikal endüstrimizin seçkin katılımcılarının standlarınıda gezebilme ve yenilikleri görebilme şansını yakalayabileceğinizi düşünüyoruz. İstanbul Buluşmasının yalnız biz Ortopedistlerin değil, ilaç ve medikal endüstrisininde buluşması olması temennimizdir.

Bir yarım iki tam gün olarak planlanan buluşmamızda, çeşitli kurslar ve ustalarla sohbet adı altında planlanan etkinliklerle daha çok katılımcıyı aktif olarak toplantılara dahil etmeyi planladık. Ayrıca ülkemizde yapılan bilimsel aktivitelerin sunulması ve paylaşımı amacı ile buluşmamızda sözlü ve poster sunumları kabul edilecektir.

TOTDER Yönetim Kurulu, Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması Düzenleme Kurulu ve Bilimsel Kurul adına sizleri 3-5 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekletirilecek olan 7. İstanbul Buluşmasına davet etmekten mutluluk duymaktayız.

Saygılarımızla

TOTDER BAŞKANI                                                                    KONGRE BAŞKANI

Mehmet Demirhan                                                                      İrfan Öztürk