Değerli Meslektaşlarımız,

TOTDER tarafından 2011 yılından itibaren düzenlenmekte olan, Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşmalarının yedincisi 2018 yılında WOW Kongre Merkezi’nde yapılacaktır.  Sizlere üst düzey ve kaliteli bir toplantı düzenleyebilmenin heyecanı içerisinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Camiamızın birlikteliğine katkı  sağlamak için düzenleme ve bilimsel kurullarımıza  derneğimiz aktif üyeleri olan Marmara Bölgesi’ndeki üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinden  olabildiğince katılımcı almaya gayret gösterdik.

Bu sene buluşmamızın ana teması “Ortopedi ve Travmatoloji’de Güncel Yaklaşımlar” olarak belirlenmiştir. Buradaki amacımız; meslektaşlarımızın günlük pratikte en sık rastladıkları sorunları ve hastalıkları bilimsel olarak değerlendirmek, bu konulardaki son ve geçerli uygulamaları tartışmaktır. Uzman ve asistan meslektaşlarımıza katkıda bulunmak, mesleki vizyon ve misyonlarını geliştirmek için başta Marmara Bölgesi ve tüm ülke sathından değerli katılımcı ve konuşmacılarla doyurucu bir toplantı yapmayı planlamaktayız. Bunun yanında diğer bir görevimiz; Türk ortopedi ve travmatolojisine büyük katkıları olan Akif Şakir Şakar ve Derviş Manizade hocalarımızı hatırlamak ve genç meslektaşlarımıza  tanıtmaktır. Buluşmamızda bu değerli hocalarımızın adını taşıyan prestiji yüksek ödüller sahiplerini bulacaktır.

Toplantı süresince; yaşadıkları ekonomik sıkıntılara rağmen bizleri yalnız bırakmayan, ilaç ve medikal endüstrimizin seçkin katılımcılarının standlarını da gezebilme ve güncel ürünlerini tanıyabilme fırsatına sahip olacaksınız. TOTDER tarafından düzenlenen Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşmalarının; sadece bizlerin değil, aynı zamanda ilaç ve medikal endüstrisinin de buluşması olması temennisindeyiz.

Bir yarım ve iki tam gün olarak planlanan buluşmamızda; çeşitli “kurslar ve ustalarla sohbet” adı altında düzenlenen etkinliklerle daha çok katılımcıyı aktif olarak toplantılara dahil etmeyi planlıyoruz. Ayrıca, ülkemizde yapılan bilimsel aktivitelerin sunulması ve paylaşımı amacı ile buluşmamızda sözlü ve poster sunumlar da kabul edilecektir.

TOTDER Yönetim Kurulu, Düzenleme Kurulu ve Bilimsel Kurul adına, “3-5 Mayıs 2018” tarihlerinde düzenlenecek olan “7. Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması”’na sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Saygılarımızla,

İrfan Öztürk                                     Mehmet Demirhan                                                                                                                                                                                                                   Kongre Başkanı                              TOTDER Başkanı